04. 04. 2021 – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  –  04. 04. 2021

1. Wielkanoc to święto naszego wyzwolenia z niewoli grzechu, śmierci i szatana. Niech ten fakt dodaje otuchy i wlewa nadzieję w nasze serca. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzę, żeby wolność i pokój, które ofiarowuje Jezus zmartwychwstały, gościły w Waszym życiu każdego dnia.
2. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rezurekcja (bez procesji) o godz. 6.00, następne msze św. o godz. 11.00 i 12.30.
3. W Poniedziałek Wielkanocny msze św. wg. porządku niedzielnego. Tradycyjnie taca w tym dniu przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.
4. We wtorek nie będzie mszy św. w Wapnicy.
5. Żywy Różaniec na zmianę tajemnic zapraszam w środę na godz. 18:00 do Lubina.
6. Przez najbliższy tydzień trwa oktawa Wielkanocy, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7. W przyszłą niedzielę – Miłosierdzia Bożego – przypada odpust w Wapnicy. Podczas mszy św. o godz. 12:30 poświęcimy figurę św. Judy Tadeusza, patrona spraw beznadziejnych. Rozpocznie się także 77 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem Jesteśmy wezwani do miłosierdzia. Tradycyjnie będą zbierane ofiary do puszki na dzieła Caritas.
8. Za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, taca na cele inwestycyjne parafii.
9. Składam serdeczne podziękowania wszystkim , którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie kościołów i organizację Triduum Paschalnego: osobom, które posprzątały kościoły, przygotowującym Grób Pański, Ciemnicę i ofiarowały kwiaty, osobom czytającym Słowo Boże w czasie liturgii, ministrantom.
10. Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie parafii oraz za świąteczne potrawy ofiarowane na stół proboszcza. Dziękuję serdecznie.