06. 06. 2021 – 10. NIEDZIELA ZWYKŁA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10. NIEDZIELA ZWYKŁA  –  06. 06. 2021

1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, wyrażając w ten sposób cześć dla Jezusa Eucharystycznego. Dziękuję budującym ołtarze, niosącym chorągwie i nagłośnienie, paniom prowadzącym dzieci i animującym śpiew, dzieciom sypiącym kwiaty, Liturgicznej Służbie Ołtarza, służbom zabezpieczającym procesję: Policji i Straży Miejskiej oraz wszystkim biorącym udział w procesji.
3. Dzięki ofiarności parafian wykonana i zamontowana została ozdobna misa do zabytkowej chrzcielnicy w kościele parafialnym w Lubinie, kolejnym krokiem będzie odtworzenie brakującej kamiennej stopy chrzcielnicy.
4. Dzięki środkom ofiarowanym przez parafian i tzw. darowi ołtarza od rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapadła decyzja o generalnej renowacji tabernakulum kościoła w Wapnicy. W miniony piątek tabernakulum zostało wymontowane i przewiezione do firmy produkującej tabernakula w celu całościowego odnowienia, przewidywany koniec robót – za dwa tygodnie.
5.Ofiarami składanymi do puszek przy wyjściu z kościoła wspieramy dzisiaj Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
6. Przez dwie najbliższe niedziele prowadzona będzie kwesta do puszek na kolonie letnie CARITAS.
7. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne parafii.
8. Za troskę o oba nasze kościoły oaz za ofiary składane na utrzymanie parafii serdeczne Bóg zapłać!

ks. Andrzej Wańka
proboszcz
tel.: 91/ 328 41 04
email. biuro@parafia.lubin.pl
http://parafia.lubin.pl/