27. 12. 2020 – NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO – 27. 12. 2020
Święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. W czwartek, 31 grudnia na zakończenie starego roku zapraszam na mszę św. o godz. 18:00 do Wapnicy. Będziemy dziękować Wszechmogącemu Bogu za wszystkie łaski otrzymane w tym roku, a za nasze grzechy przepraszać.
2. W piątek Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu będą tylko msze św. o godz. 11:00 i 12:30, nie będzie mszy św. o godz. 9:30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3. W tym roku ze względu na stan epidemii kolęda, czyli wizyta duszpasterska nie będzie miała tradycyjnej formy. Będę natomiast zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na wspólną wieczorną Eucharystię. Szczegóły podam niebawem.
4. Zachęcam do przyłączania się do naszej parafialnej inicjatywy

3Mamy Szopki Betlejemskie

poprzez wklejanie zdjęć szopek betlejemskich w komentarzach na naszym facebookowym profilu parafii:

5. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszych kościołów i uroczystą oprawą świąt: dziękuję za wykonanie szopek bożonarodzeniowych, za ustawienie i udekorowanie choinek, za przyniesione kwiaty. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy sprzątali Kościoły i teren przykościelny.
6. Dziękuję Nadleśnictwu Międzyzdroje za choinki, strażakom z OSP Lubin za przystrojenie światełkami świerku przed domem parafialnym w Wapnicy, harcerzom za Betlejemskie Światło Pokoju. Dziękuję służbie liturgicznej za zaangażowanie, a wszystkim za wspólną modlitwę.
7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na funkcjonowanie parafii, zarówno te na tacę, jak i na konto parafialne.