Kościół pw. Matki Bożej Jasnogórskiej jest jednym z dwóch kościołów należących do parafii znajduje się we wsi Lubin. Usytuowany jest na wzniesieniu, z którego rozlega się zachwycający widok na deltę wsteczną Świny. Zbudowany został w latach 1858-1862 w stylu neogotyckim. Świątynia jednonawowa w całości wraz z wieżą zbudowana jest z cegły, założona jest na planie prostokąta o wymiarach 24 x 13 metrów. W części zachodniej kościoła nad dwuspadowym dachem wznosi się strzelista ceglana, kwadratowa wieża z nieczynnym zegarem. Na szczególną uwagę zasługują piękne witraże oraz usytuowana przed wejściem do kościoła chrzcielnica, wykonana z neolitycznych żaren z czasów misji biskupa bamberskiego św. Ottona. Obok kościoła rośnie wiekowa lipa „Babki Proszalne” będąca pomnikiem przyrody. Kościół od 20 lipca 2007 roku stanowi zabytek i wpisany jest do rejestru zabytków pod numerem rej.: A-319.