NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 10. 04. 2022

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ  –  10. 04. 2022

1. W Wielki Czwartek msza święta Wieczerzy Pańskiej w Lubinie o godz. 18.00. Po mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.
2. W Wielki Piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa o godz. 15:00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu.
Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do symbolicznego grobu i adoracja do godz. 20:30, w tym czasie okazja do spowiedzi. Ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na pomoc w utrzymaniu kościołów w Ziemi Świętej.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Osoby powyżej 14-tego roku życia zobowiązane są do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych, natomiast osoby miedzy 18-tym i 60-tym rokiem życia zobowiązane są ponadto do ograniczenia ilości pokarmów do trzech posiłków, w tym tylko jeden można spożyć do syta.
3. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w Lubinie o godz. 12:00, w Wapnicy o godz. 13:00.
Do kościoła zapraszam na modlitwę przy Grobie Pańskim od godz. 12:00.
Dary dla ubogich będzie można składać do kosza jałmużniczego w kościele.
4. Liturgia Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w sobotę o godz. 19.00. Proszę przynieść świece z okapnikami.
5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rezurekcja z procesją o godz. 6.00, następne msze św. o godz. 11.00 i 12.30.
6. W Poniedziałek Wielkanocny msze św. wg. porządku niedzielnego. Tradycyjnie taca w tym dniu przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.
7. Dziękuję za posprzątanie kościoła w Wapnicy. Na sprzątanie kościoła w Lubinie zapraszam we wtorek o godz. 10:00, zaś w środę o godz. 17:00 zapraszam chętnych do przygotowania Grobu Pańskiego w Lubinie.
8. W zakrystii można otrzymać informacje o paczki w ramach akcji Paczka dla Ukrainy.
9. W zakrystii można nabywać świece i baranki Caritas na wielkanocny stół.
10. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy ofiarami złożonymi dzisiaj na tacę wsparli cele inwestycyjne naszej parafii: Bóg zapłać!

email: biuro@parafia.lubin.pl