NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31. 03. 2024

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO  –  31.02.2024

1. „Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha. Przez Niego synowie światłości rodzą się do wiecznego życia, a bramy nieba otwierają się dla wierzących. On swoją śmiercią wybawił nas od śmierci, a Jego zmartwychwstanie jest zadatkiem naszego zmartwychwstania” (2. Prefacja wielkanocna). Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzę, żeby wspomniany wyżej „zadatek naszego zmartwychwstania” był trwałym źródłem i podstawą naszej wiary i mocnej nadziei, że skoro Chrystus zmartwychwstał, to my – złączeni z nim w Kościele – także zmartwychwstaniemy do nowego życia. Niech radość płynąca z tego faktu wypełnia nasze serca, dodaje nam sił i przemienia naszą codzienność, pozwalając już teraz antycypować w przyszłym świecie „gdzie śmieci już nie będzie” (Ap 21,4).
2. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rezurekcja o godz. 7.00, następne msze św. o godz. 11.00 i 12.30.
3. W Poniedziałek Wielkanocny msze św. wg. porządku niedzielnego. Tradycyjnie taca w tym dniu przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.
4. Wymiana tajemnic Żywego Różańca w środę o godz. 18:00 w Lubinie.
5. Przez najbliższy tydzień trwa oktawa Wielkanocy, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. W przyszłą niedzielę – Miłosierdzia Bożego – przypada odpust w Wapnicy. Rozpocznie się także 80 Tydzień Miłosierdzia. Tradycyjnie będą zbierane ofiary do puszki na dzieła Caritas.
7. Składam serdeczne podziękowania wszystkim , którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie kościołów i organizację Triduum Paschalnego: osobom, które posprzątały i udekorowały kościoły, przygotowującym Grób Pański, Ciemnicę, ofiarowały kwiaty, osobom czytającym Słowo Boże w czasie liturgii, ministrantom i wszystkim, którzy wspólnie się modlili.