Rodzice zjednoczeni wokół wspólnej sprawy

Rodzice dzieci pierwszokomunijnych zaangażowali się w przygotowanie kościoła do uroczystości I Komunii Świętej, aby poprzez piękny wystrój świątyni dzieciom łatwiej było zrozumieć piękno Boga i obecność Jezusa w Eucharystii.

Dzisiaj w naszej parafii odbywa się doniosła uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, do której przystąpiło 12. dzieci w klas IV i III.
Z tej okazji rodzice dzieci przystępujących do tego sakramentu, z bardzo dużym zaangażowaniem, wspólnie posprzątali i przyozdobili nasz kościół parafialny w Lubinie.
Kościół wygląda przepięknie, a atmosfera którą stworzyły naturalne kwiaty i dekoracje, podkreśliła wyjątkowość tej uroczystości. Pięknie przyozdobiona świątynia pozwala lepiej zrozumieć wspaniałość Boga i duchowe piękno realnej obecności Jezusa w sakramencie Eucharystii.
Składam serdecznie Bóg Zapłać rodzinom dzieci oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie świątyni i uwznioślenie uroczystości.
ks. Andrzej Wańka
proboszcz