3MAMY SZOPKI BETLEJEMSKIE

W czasach, gdy na pytanie kto przyszed艂 pok艂oni膰 si臋 nowonarodzonemu Jezusowi stajence betlejemskiej? – dzieci odpowiadaj膮 – renifer Rudolf!
W czasach, gdy w okresie przed艣wi膮tecznym zar贸wno w handlu, jak i w przestrzeni publicznej daremnie szuka膰 dekoracji przedstawiaj膮cej lub cho膰by nawi膮zuj膮cej do historycznego wydarzenia narodzin Jezusa znanego z opis贸w ewangelicznych, (bez trudu za to znale藕膰 mo偶na: renifery, 艣nie偶ynki, lodowe sople, krasnale, ba艂wany, kominiarza, wr贸偶ki, misie, wiewi贸rki i inne r贸偶ne odleg艂e historycznie, geograficznie i znaczeniowo symbole)…
W czasach, gdy na pocztowej kartce bo偶onarodzeniowej jak偶e cz臋sto znajdziemy przedstawienie kt贸rej艣 z powy偶szych ozd贸b, a na odwrocie pasuj膮ce do ka偶dej okoliczno艣ci banalne 偶yczenia 鈥濿eso艂ych 艢wi膮t鈥…
W czasach, gdy 艢wi臋ta Bo偶ego Narodzenia zast臋powane s膮 przez wszechobecny 鈥瀖agiczny czas鈥, oderwany od oryginalnego sensu i znaczenia…
Zapraszam do powrotu do pi臋knej Tradycji historycznych narodzin Jezusa Zbawcy w ubogiej stajni betlejemskiej oko艂o 2020 lat temu!
Inicjatywa 3Mamy Szopki Betlejemskie ma na celu promocj臋 tradycyjnych, religijnych tre艣ci Bo偶ego Narodzenia, kluczowych dla wiary chrze艣cija艅skiej. Skierowana jest ona do naszych Parafian, Go艣ci i Sympatyk贸w nasze parafii.
Polega ona na zamieszczaniu na facebookowym profilu naszej parafii pw. Matki Bo偶ej Jasnog贸rskiej w Lubinie, zdj臋膰 Waszych szopek betlejemskich – link https://www.facebook.com/ParafiaLubiniWapnica. Tych wspania艂ych i tych skromnych odwo艂uj膮cych si臋 jednak do historycznego wydarzenia narodzin Jezusa znanego z Ewangelii.
Nazwa niniejszej inicjatywy nawi膮zuje do trzech instalacji szopek betlejemskich w naszej parafii pw. Matki Bo偶ej Jasnog贸rskiej w Lubinie oraz troski o zachowanie Tradycji
ks. Andrzej Wa艅ka
proboszcz