Życzenia Świąteczne

W czasie, gdy maleńki koronawirus licznym odebrał nadzieję a niemalże wszystkim możliwość spotkań i bliskości uświadamiamy sobie jak ważne były to dla nas wartości; tak powszednie – gdyż naturalne (przyrodzone).
Miniony adwent pozwolił nam lepiej wczuć się w sytuację pierwszych rodziców, którzy przez swoje odwrócenie się od Boga utracili tak naturalną i powszednią dla rajskiej rzeczywistości zażyłość z Bogiem (czego wyrazem jest śmiertelność) i wzajemną ufność (czego wyrazem jest sporządzenie odzienia).
Przeżywana, w okolicznościach pandemii, Uroczystość Narodzenia Pańskiego pozwala nam w tym roku lepiej wczuć się w niebosiężną radość Maryi i Józefa, pastuszków i mędrców ze Wschodu oraz wszystkich tęskniących za bliskością z Bogiem i ludźmi.
Odzyskana nadzieja, nawiązanie relacji ze Stwórcą, uwolnienie od grzechu, perspektywa życia w chwale, a wreszcie możliwość wejścia w głębokie więzi międzyludzkiej bliskości wynikające z tajemnicy wcielenia Syna Bożego – to wszystko, a nawet więcej, bo przybrane dziecięctwo Boże, zostało nam ofiarowane w historycznym fakcie narodzin małego dziecka w ubogiej szopie betlejemskiej.
Życzę by spojrzenie na nowonarodzonego Zbawiciela Świata otwierało nasze serca na budowanie zażyłości z Bogiem i bliskości z ludźmi, niech przywraca nadzieję i napełnia radością.
Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego dla wszystkich Parafian i Gości!
ks. Andrzej Wańka
proboszcz