1. 01. 2023 – NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01. 2023

1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca, w środę o godz. 18:00 w Lubinie.
2. W piątek, 6 stycznia będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze święte w tym dniu będą odprawione według porządku niedzielnego. Podczas każdej mszy świętej zostaną poświęcone kadzidło i kreda. Kredą napiszemy na drzwiach naszych mieszkań: C+M+B 2023 (Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie) lub K+M+B 2023 (inicjały Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara). Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3. W tym tygodniu zachowajmy według możliwości praktyki związane z pierwszym czwartkiem, piątkiem i sobotą nowego miesiąca.
4. Od poniedziałku 9 stycznia rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli tzw. kolęda. Odwiedzę rodziny, które wyraziły chęć przyjęcia księdza. Kolędy nie będą zapowiadać ministranci. W czasie trwania kolędy w dni powszednie nie będzie mszy św. wieczornych i biuro parafialne będzie nieczynne. Szczegółowy program kolędy jest wywieszony w gablocie, dostępny również na stronie internetowej parafii.
5. Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o oba nasze kościoły i ofiary złożone na funkcjonowanie parafii.