25. 12. 2022 – NARODZENIE PAŃSKIE

NARODZENIE PAŃSKIE  –  25.12. 2022

1. Chrystus nam się narodził! Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego, wszystkim Drogim Parafianom i Gościom składam życzenia Bożego błogosławieństwa i pokoju. Niech nowonarodzony Jezus błogosławi wszystkim, zwłaszcza samotnym, chorym, przebywającym z dala od bliskich, przeżywającym problemy trudnej codzienności obdarzając zdrowiem i darem ludzkiej życzliwości.
2. W pierwszy dzień świąt msze św. o godz. 11:00 i 12:30, nie będzie mszy św. o godz. 9:30.
3. W drugi dzień Uroczystości Narodzenia Pańskiego wspominamy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego. Taca będzie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Wydziału Teologicznego US.
4. W sobotę, 31 grudnia na zakończenie starego roku, zapraszam na mszę św. o godz. 18:00 do Wapnicy. Będziemy dziękować Wszechmogącemu Bogu za wszystkie łaski otrzymane w tym roku, a za nasze grzechy i niewierności będziemy przepraszać.
5. W następną niedzielę, 01.01. przypada Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzi-cielki Maryi. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W tym dniu będą msze św. wg porządku niedzielnego. Przypominam o obowiązku uczestnictwa tego dnia we Mszy Świętej.
6. Również w przyszłą niedzielę podam plan kolędy.
7. Bardzo Dziękuję wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszych kościołów i uroczystą oprawą świąt: dziękuję wszystkim, którzy sprzątali Kościoły i teren przykościelny, dziękuję za wykonanie szopek bożonarodzeniowych, za ustawienie i ude-korowanie choinek, za przyniesione stroiki i kwiaty.
Dziękuję Nadleśnictwu Międzyzdroje za choinki, harcerzom za Betlejemskie Światło Pokoju.
Dziękuję służbie liturgicznej za zaangażowanie, a wszystkim za wspólną modlitwę. Bóg zapłać!