Niebawem Uroczystość Bożego Narodzenia

Niebawem Uroczystość Bożego Narodzenia, przygotowania zewnętrznego wystroju naszego otoczenia zbliżają się do końca. Wczoraj świątecznie przystrojone zostały kościoły w Lubinie i Wapnicy. Dzisiaj pojawią się figurki w żłóbku przed kościołem w Wapnicy.

W natłoku przygotowań, nie przeoczmy duchowego wymiaru tych świąt. Boże Narodzenie to przecież czas, gdy gasną spory, a ręce wyciągają się do zgody. Rodzący się w stajni betlejemskiej mesjasz jest najtrwalszym fundamentem zgody, braterstwa i pokoju między ludźmi i w odniesieniu do Boga. Zachęcam do owocnego wykorzystania ostatnich już godzin tegorocznego adwentu. Dziś jeszcze okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w Lubinie od godz. 17:30.

W tym miejscu pragnę także serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakiejkolwiek formie zaangażowali się w przygotowanie naszych kościołów do Uroczystości Bożego Narodzenia. Szczególne podziękowanie dla Strażaków z OSP Lubin, za przystrojenie światełkami kilkunastometrowego świerku przed domem parafialnym w Wapnicy.